BOŻE CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem, to zewnętrzna forma przyznania się do Pana Jezusa i wyznania wiary w Jego obecność w Najświętszym Sakramencie oraz uczczenie Go publicznie. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie przechodzi ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy.

W tym roku żarska procesja wyruszyła po Mszy Św. spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa, zatrzymując się kolejno przy ołtarzach: na ul. Traugutta (przy muzeum), przy parafii Wniebowzięcia NMP na ul. 11 Listopada (dom s. elżbietanek), na ul. Wrocławskiej (ołtarz przygotowany przez kościół rektoralny p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego), a zakończyła przy ołtarzu w parafii św. Józefa.

W tym dniu idąc za Panem Jezusem prosimy Go o błogosławieństwo naszej codzienności. W tym dniu większość z nas ma odwagę przyznać się do Chrystusa. Idziemy tłumnie w procesji, oddajemy cześć Bogu, ale także stajemy się Jego świadkami. Oby każdy z nas miał pewność siebie w kolejnych dniach, gdy zderzymy się z rzeczywistością, by być świadkiem Chrystusa wszędzie tam, gdzie dane nam jest pracować, przebywać, żyć.

Facebook