XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 2. W poniedziałek, 24 czerwca, w uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przypada odpust w parafii w Złotniku, z tej racji ks. Mirosław zaprasza na Mszę Św. odpustową na g. 17:00.
 3. We wtorek, 25 czerwca, w kościele rektoralnym Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się od g. 16:30 różaniec i Msza Św. przez wstawiennictwo św. o. Pio.
 4. W czwartek, 27 czerwca, w naszym kościele o g. 19:30 odbędzie się wieczór poezji pt. „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę. Jan Paweł II”. Wiersze będzie czytał aktor z Warszawy – Maciej Jachowski. Bezpłatne wejściówki do odebrania w zakrystii lub w Żarskim Domu Kultury. Zapraszamy.
 5. W piątek, 28 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. To dzień odpustu w parafii N.S.P.J., z tej racji ks. Krzysztof zaprasza na Mszę Św. odpustową na g. 18:00.
 6. W sobotę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”). To dzień odpustu w parafii w Sieniawie Żarskiej, z tej racji ks. Adam zaprasza na Mszę Św. odpustową, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 30 czerwca, o g. 12:00.
 7. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca P. Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu odmawiany jest o g. 17:00.
 8. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej adoracja Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 9. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów blok nr 11.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na odbudowę spalonego kościoła w Lutolu Suchym.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 14. Organizowana jest Piesza Pielgrzymka z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Pielgrzymka z Żar do Otynia (sanktuarium MB Królowej Pokoju) odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Druga część pielgrzymki dla wszystkich chętnych odbywać się będzie w dniach 2 -12 lipca z Otynia na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników. Szczegóły i zapisy na spotkaniu dziś o g. 19:00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach. 
 15. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 13 – 14 lipca. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook