DOROCZNY FESTYN RODZINNY

Ostatnia niedziela maja to od kilku lat w naszej parafii dzień FESTYNU RODZINNEGO. W tym roku wypadł on 26 maja, czyli w Dzień Matki. Pogoda i atmosfera festynu sprzyjały do świętowania i przeżywania tego dnia w gronie rodzinnym, przyjacielskim i towarzyskim.

Jak co roku zapewniliśmy wiele atrakcji. Był wśród nas Klaun Maciek, który poprowadził animacje dla dzieci, Balonowy Świat umożliwił zabawę, stawiając dmuchaną zjeżdżalnię, suchy basen, w którym młodsze pociechy mogły pławić się w kulkach, a także stoisko gastronomiczne, w które serwowało różne słodkości (wata cukrowa, sorbety, popcorn). 

4. Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska zaprezentował sprzęt wojskowy, a Ochotnicza Straż Pożarna z Kunic zapraszała do poznania wozu pożarniczego. Tradycyjnie, na festynowym placu można było nabyć kiełbaski i kaszankę z grilla oraz przepyszne „swojskie” ciasta.

Muzykę i zabawę zapewniły amerykańskie zespoły: Ela & Aaron oraz Stone, w ramach koncertowej trasy VON PROMNITZ TOUR 2019.

Od rana można było nabywać losy Loterii Fantowej, a rozlosowanie głównych nagród miało miejsce na zakończenie biesiadowania. 

Cały dochód z festynu został przeznaczony na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci. 

Wśród nas były także myszki: Miki i Mini, każdy kto chciał zrobić zdjęcie z myszkami, mógł wesprzeć finansowo remont kościoła, wrzucając dobrowolną ofiarę.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w inicjatywę, tym, którzy ufundowali główne nagrody i fanty. Obsłudze, która mimo zmęczenia dzielnie i z uśmiechem obsługiwała festyn. Ale przede wszystkim tym, którzy odwiedzili nas tego dnia. Bez Was – nie byłoby zabawy. Niech każdego roku, ostatnia niedziela miesiąca maja zostanie wpisana w nasze kalendarze, by spotykać się na placu kościelnym i bawić się razem.  

Facebook