I NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiejsza I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny.
  2. Dziś Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  3. Wspominając św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej, dziś po każdej Mszy Św. nasi organiści: Michał i Jacek zagrają w mini koncercie utwory Jana Sebastiana Bacha, a na g. 15:30 zapraszają na prezentację organ, by je obejrzeć i zajrzeć do środka. Przy wyjściu z kościoła organiści rozprowadzają okolicznościowe magnesy-cegiełki, z których dochód przeznaczony jest na konserwację instrumentu.
  4. Od dzisiaj są do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 7 zł) oraz nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 zł i pobłogosławione opłatki wigilijne. Te rzeczy można nabywać w sklepiku, w przedsionku kościoła i zakrystii. Ofiary złożone za kalendarze i opłatki są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
  5. Od jutra rozpoczynają się Roraty – Msze Św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy do udziału z lampionami dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spotkanie Przyjaciół Paradyża w czwartek na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Za tydzień, II Niedzielę Adwentu, rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki na wszystkich Mszach Św. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 7 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.

8. Przypominamy, że przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej wystawiony jest obraz i obrazki z modlitwą Służebnicy Pańskiej siostry M. Edwlburgis. Jest tam także skrzynka, do której można składać swoje intencje, które siostry elżbietanki będą przez pośrednictwo s. Edelburgis w nowennie omadlać w kaplicy klasztornej.

9. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dziś jest do nabycia nowy numer gazetki „Wspólnota”.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Fredry za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców.

12. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

13. Zapraszamy do sklepiku (ładne i tanie kartki świąteczne, książeczki do I Komunii) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook