XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Do 27 listopada będziemy polecać zmarłych w naszych modlitwach wspominkowych podczas każdej Mszy Św. Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych, które można uzyskiwać do końca listopada. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach.
 2. Dziś, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę wspieramy seminarium.
 3. Od poniedziałku do soboty w naszej parafii odbędzie się kurs przedmałżeński. Prelekcje będą codziennie o g 18:40 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 4. 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej. Stąd z inicjatywy naszych organistów Michała i Jacka, w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. zagrają oni w mini koncercie utwory Jana Sebastiana Bacha. A na g. 15:30 zapraszamy na prezentację organ, by je obejrzeć i zajrzeć do środka. Będą rozprowadzane okolicznościowe magnesy-cegiełki, z których dochód przeznaczony będzie na konserwację instrumentu.
 5. W par. św. Józefa Oblubieńca w każdy drugi i czwarty wtorek miesiąca po Mszy Św. wieczornej odbywają się spotkania grupy „Mężczyzn św. Józefa”.
 6. W sobotę, 27 listopada, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę, Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 8. Za tydzień – I Niedziela Adwentu, rozpoczęcie nowego roku liturgicznego. Rekolekcje parafialne w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu, to jest od 5 grudnia.
 9. Dostępny już jest nasz kalendarz na 2022 rok w cenie 20 zł – dochód przeznaczony jest na spłacanie remontu kościoła, a od przyszłej niedzieli będą do nabycia świece na stół wigilijny (większe po 20 zł, mniejsze po 7 zł) oraz pobłogosławione opłatki wigilijne. Te rzeczy będzie można nabywać w sklepiku, w zakrystii i przy wyjściu z kościoła.
 10. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer gazetki „Wspólnota”.
 12. Msza Św. w intencji mieszkańcom z ul. Pokoju numery nieparzyste zostanie odprawiona

23 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego.

 1. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są dobrowolne ofiary na spłacanie zadłużenia za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 2. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 3. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook