XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Trwamy w listopadowej zadumie, modlitwie i pamięci o naszych zmarłych. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na przedłużającą się pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów są wywieszone w gablotach.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 16 listopada, o g. 19:00 w kościele.
 3. W środę, 17 listopada, patronalne święto sióstr Elżbietanek, którym patronuje św. Elżbieta Węgierska. Pamiętajmy w modlitwach o naszych siostrach Elżbietankach.
 4. W czwartek, 18 listopada, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z grupy starszej na Mszę Św. o g, 18:00, a po niej spotkanie formacyjne.
 5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, obchodzić będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Naszego Seminarium Duchownego, stąd modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać seminarium.
 6. Najbliższy kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w dniach od 22 do 27 listopada. Prelekcje będą codziennie o g 18:40 w kościele. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 7. W dniach 20-21 listopada w Paradyżu odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży pod hasłem: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” (Dz 26,16). Szczegóły na plakacie.
 8. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Dostępny jest nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 zł – dochód przeznaczony jest na spłacanie remontu kościoła. Można je nabywać w sklepiku, w zakrystii oraz przed kościołem.
 9. Dziękujemy paniom z ul. Pokoju numery parzyste za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pokoju numery nieparzyste.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie, by wspierać mieszkańców Libanu. Za tydzień przy wyjściu z kościoła zbierane będą dobrowolne ofiary na spłacanie zadłużenia za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 11. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., książeczki z modlitwami za zmarłych i dla starszych) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 12. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook