I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  2. Dzisiaj z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszej parafii odbędą się uroczystości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym o g. 13:15, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych zostaną złożone wiązanki kwiatów.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                           będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. W środę, 9 marca, przypada 13 rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Demela. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się na modlitwę przy grobie.

5. W przyszłą niedzielę, 13 marca, przypada 9 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie prosząc dla Papieża o błog. Boże i owocny pontyfikat.

6. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. olej, ryż, kasza, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek – płyta z kolejnymi księgami Pisma Św. Na stoliku pod chórem są nasze parafialne kartki z modlitwą św. Jana Pawła II o pokój na świecie. Zachęcamy do ich pobrania i do modlitwy osobistej w tej intencji.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Chłopickiego za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Tatrzańskiej.

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. W przyszłą niedzielę ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook