II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś przypada 9 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                           jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

3. Młodzież z klas VIII, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy tym razem w piątek, 18 marca, na Drogę Krzyżową o g. 16:30, a po niej spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę, 16 marca, o g. 19:00 w kościele.

5. W sobotę, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Żarach zostanie odprawiona o g. 10:00, stąd kancelaria w sobotę będzie nieczynna.

6. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 3 kwietnia.

7. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza” – w tym roku będzie to nowy rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Ofiary na ten cel można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

8. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.

9. W duchu wielkopostnych postanowień zachęcamy panie i panów oraz młodzież do modlitwy różańcowej. Chętnych wstąpienia do Żywego Różańca prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Jest do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. ojcu Pio (10zł). Na stoliku pod chórem są nasze parafialne kartki z modlitwą św. Jana Pawła II o pokój na świecie. Zachęcamy do modlitwy osobistej w tej intencji.

11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pienińskiej, Izerskiej,  Karkonoskiej i Świętokrzyskiej.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.

13. W przedsionku kościoła i sklepiku można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).

14. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

15. Na podstawie najnowszych zasad bezpieczeństwa sanitarnego nie obowiązują już limity osób w kościołach. Pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook