I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  2. Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VII i VIII odbędzie się we wtorek, 28 lutego, o g. 19:00 w kościele. Obecność kandydatów obowiązkowa!!!
  3. W środę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej parafii odbędą się uroczystości pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym o g. 18:00, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych odbędzie się Apel Pamięci i Salwa Honorowa.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                          będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej,

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę o g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

6. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 26 marca.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” z propozycją na dobre przeżycie Wielkiego Postu, czyli z Wielkopostną Zdrapką oraz do nabywania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Mickiewicza za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej.  

10. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni. Dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie, a za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

11. Zachęcamy do podarowania 1,5% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a może wiele pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook