II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Wszystkim parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość paschalna i nadzieja życia wiecznego w niebie towarzyszą nam przez cały Okres Wielkanocny i nasze życie.
 2. Dzisiejszy porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę (nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 !!!). Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 3. W środę, 24 kwietnia, ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Św. o g. 17:00. Spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin we wtorek o g. 18:30.
 4. W czwartek i piątek odbędą się próby dla dzieci przed I Komunią św. Początek o g. 16:00.
 5. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 6. W piątek, 26 kwietnia, o g. 19:00 w naszej świątyni, w ramach 28. Festiwalu Muzycznego EUROSILESIA, odbędzie się koncert „CANTARE… śpiewaj z nami”. W programie kantaty w stylu barokowym. Szczegóły na plakacie. Bezpłatne karty wstępu można uzyskać w Żarskim Domu Kultury lub u nas w zakrystii. W tym dniu nie będzie Mszy Św. wieczornej.
 7. W sobotę, 27 kwietnia, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 8. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 9. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii bł. s. Marii Luizy Merkert, założycielki sióstr elżbietanek i Apostołki Bożego Miłosierdzia.
 10. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a przewodniczyć jej będzie ks. prałat Eugeniusz Jankiewicz. Po Mszy Św. przejdziemy pod nasz pomnik by tam wraz ze Wspólnotą Domowego Kościoła i przybyłych gości odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. W przyszłą niedzielę w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. Zapraszamy w imieniu ks. dziekana Tadeusza.
 12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Karpackiej, Bieszczadzkiej i Sudeckiej.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie wiele ciekawych pozycji wydawniczych, które mogą być dobrym prezentem z racji bierzmowania czy I Komunii św. Zachęcamy do odwiedzenia naszej odświeżonej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 14. Są jeszcze trzy wolne miejsca na kolonię letnią dla dzieci organizowaną przez naszą parafię w Długopolu Zdroju w dolinie kłodzkiej. Prosimy jednocześnie o zwrot wypełnionych kart.
 15. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
 16. Organizowana jest pielgrzymki do Medjugorie w terminach: 21.06. – 01.07. i 28.07. – 07.08.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra.
 17. Na tablicy ogłoszeń wywieszony jest apel abpa Stanisława Gądeckiego, o pomoc w odbudowie paryskiej katedry Notre Dame przez zbiórkę sms-ową oraz przez wpłaty na konto Caritas Polska.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook