II DZIEŃ ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę (nie ma Mszy Św. o g. 13:15!!!). Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 2. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 3. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 5. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 6. Za tydzień w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. W imieniu ks. dziekana Tadeusza – zapraszamy.
 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędą się Wielkanocne Koncerty Uwielbienia w par. MB Szkaplerznej w Żarach-Kunicach o g. 11:00 i w par. Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach o g. 16:30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są świąteczne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Za tydzień ukaże się nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.
 10. Mieszkańców z ul. Czecha, Tenisowej, Marusarzówny i Teligi zapraszamy na Mszę Św., która zostanie odprawiona za nich 9 maja o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.
 11. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 13. Pragniemy gorąco i serdecznie podziękować Izie i Michałowi, którzy dziś kończą posługę w naszym kościele, za to, że przez wiele lat swoim śpiewem i grą na organach ubogacali liturgię w naszym kościele. Bóg Wam zapłać.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook