NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 1. Wszystkim parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość paschalna i nadzieja życia wiecznego w niebie towarzyszą nam przez cały Okres Wielkanocny i nasze życie. Msza Św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 2. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę (nie będzie Mszy Św. o g. 13:15!!!). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 3. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 5. W przyszłą niedzielę w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. W imieniu ks. dziekana Tadeusza – zapraszamy.
 6. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na tradycyjny  „dar ołtarza” z okazji Wielkiego Czwartku – jest to rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni.
 7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, dekoracji, liturgii; uczestnikom Gorzkich Żali; składającym ofiary i za okazaną wszelką pomoc, byśmy mogli przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
 8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego odbędą się Wielkanocne Koncerty Uwielbienia w par. MB Szkaplerznej w Żarach-Kunicach o g. 11:00 i w par. Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach o g. 16:30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są świąteczne numery „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Marusarzówny i Teligi za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś w pierwszy dzień świąt – trzecią niedzielę miesiąca – przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook