II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauki są głoszone na wszystkich Mszach Św. Okazja do spowiedzi św. będzie na zakończenie rekolekcji, tj. we wtorek, 6 grudnia. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w Roratach – Mszach Św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 4. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. będą odprawiane o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Na Mszy Św. o g. 16:30 odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci I-komunijnych.
 5. W czwartek zapraszamy do kościoła na Godzinę Łaski od g. 12:00 do 13:00. Zachęcamy do wspólnej adoracji i modlitwy, by wypraszać przez Maryję wszelkie łaski dla duszy i ciała.
 6. Osoby, które odprawiały 33-dniowe rekolekcje, zapraszamy w środę na Mszę Św. o g. 18:00 i adorację Najświętszego Sakramentu przygotowującą do odnowienia aktu zawierzenia, które nastąpi w czwartek, 8 grudnia, podczas Mszy Św. o g. 18:00.
 7. Do nabycia są świece na stół wigilijny, nasz parafialny kalendarz na rok 2023, poświęcone opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny, woda święcona i kartki świąteczne. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary za nie złożone są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 8. Zapraszamy do włączenia się w prowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu do 14 grudnia.
 9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery nieparzyste za posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 15 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego.
 11. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.
 12. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. młodzież będzie rozprowadzać własnoręcznie wypiekane pierniki jako ozdoby na choinkę i nie tylko. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodych z papieżem Franciszkiem.
 13. Zapraszamy do sklepiku (m.in. książeczki do I Komunii) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Zarząd Rejonowego Koła Pszczelarzy w Żarach zaprasza na uroczystą Mszę Św. z okazji Święta Pszczelarzy, która odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o g. 10:30.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook