III NIEDZIELA ADWENTU NIEDZIELA RADOŚCI GAUDETE

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w Roratach – Mszach Św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 2. We wtorek, 13 grudnia, przypada 41 rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”, przez zapalenie świecy w oknach naszych domów o g. 19:30. To nawiązanie do gestu św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, którzy w ten sposób wtedy wyrazili swój sprzeciw wobec stanu wojennego.
 3. Do nabycia są jeszcze ostatnie świece na stół wigilijny, nasz parafialny kalendarz na rok 2023, poświęcone opłatki wigilijne (w tym roku nie będą roznoszone po domach), sianko na stół wigilijny, woda święcona, kartki świąteczne oraz eleganckie, idealne na prezent breloki do kluczy z naszym logo parafialny. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary za nie złożone są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 4. Zapraszamy do włączenia się w prowadzaną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu jeszcze tylko do środy, tj. do 14 grudnia. Za już złożone dziękujemy.
 5. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Fredry za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 23 grudnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców.  
 7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Ofiary dziś składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni.
 8. Dziś po Mszach Św. młodzież rozprowadza własnoręcznie wypiekane pierniki jako ozdoby na choinkę i nie tylko. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodych z papieżem Franciszkiem.
 9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 10. Panie i panowie, którzy by chcieli pomagać potrzebującym jako wolontariusze, prosimy o zgłaszanie się do siostry Dobrawy.
 11. 105 Kresowy Szpital Wojskowy z Przychodnią zaprasza na bezpłatne badania płuc w ramach profilaktyki nowotworów płuc. Szczegóły i informacje na plakacie w gablocie lub w szpitalu. Zachęcamy i zapraszamy do skorzystania.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook