II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

  1. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
  3. We wtorek, 5 stycznia, przypada V rocznica ingresu bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy go naszą szczególną modlitwą.
  4. W tym roku z racji pandemii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda ma inny wymiar. Od 4 do 29 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku na Mszach Św. wieczornych będziemy ogarniać szczególną modlitwą wszystkich parafian by wypraszać u dobrego Boga łaski na cały Nowy Rok. Będziemy błogosławić wodę, którą Parafianie sami poświęcą swoje domy (ze względów sanitarnych wodę do poświęcenia prosimy przynieść we własnych pojemnikach). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów remontu kościoła. Zachęcamy wszystkich, by w miarę możliwości wziąć udział w tej formie kolędowania w naszym kościele o g. 18:00 lub w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym) o g. 17:00.

W tym tygodniu modlitwą ogarniemy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek  Wypoczynkowa, Warmińska, Kurpiowska, Dolnośląska, Leśna, Artylerzystów.

– wtorek            Klonowa, Kaszubska, Witosa, Sarnia, Dziewina, Prusa, Kopernika.                    

– czwartek        Al. Wojska Polskiego, Krucza, Pocztowa.      

– piątek             Podhalańska, Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka.

Szczegóły i cały plan kolędowania dostępne w gablotach i w Internecie.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, piątek i sobotę.

6. W środę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary na działalność naszych s. elżbietanek).

7. W środę odbędzie się w zmienionej formie VI Żarski Orszak Trzech Króli. Odbędzie się on na placu przed naszym kościołem. Rozpocznie się o g. 15:00. Będzie wspólne kolędowanie wraz z zespołem śpiewaczym „Ad Dei Gloriam” z Mińska na Białorusi z par. św. Jana Chrzciciela. Zapraszamy wszystkich do udziału oraz jak co roku do przebrania się w stroje jasełkowe.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty Przyjaciół Paradyża.

9. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze na 2021 rok w cenie 15 zł. Ofiary złożone za kalendarze są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.

11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Mickiewicza.

12. Bóg zapłać za złożone ofiary.

13. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook