NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Z racji epidemii, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Dzisiejsza Niedziela Świętej Rodziny jest Patronalnym Świętem Rodzin Katolickich.
 3. W czwartek, 31 grudnia, ostatni dzień roku 2020. Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, które zostaną odprawione o g. 17:00.
 4. W piątek, pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2021 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 – pozostałe jak w każdą niedzielę.
 5. W tym roku z racji pandemii tzw. Kolęda będzie miała inny wymiar. Od 3 do 31 stycznia, codziennie na Mszach Św. będziemy ogarniać szczególną modlitwą wszystkich parafian by wypraszać u dobrego Boga błogosławieństwo na cały rok. Zachęcamy wszystkich, by w miarę możliwości wziąć udział w tej formie kolędowania. Szczegóły podamy za tydzień.
 6. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W sobotę o g. 17:15 rozpocznie się różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.
 7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek i sobotę.
 8. Już dziś informujemy, że 6 stycznia odbędzie się w zmienionej formie VI Żarski Orszak Trzech Króli. Szczegóły podamy za tydzień.
 9. Zachęcamy do lektury świątecznego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Jest jeszcze do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł. Ofiary złożone za kalendarze są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.
 10. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Sienkiewicza. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Krasińskiego i Kraszewskiego.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 12. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook