II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego różańca.
  2. W tym roku z racji pandemii Kolęda będzie miała wymiar jak rok temu. Od 3 stycznia, codziennie od poniedziałku do piątku na Mszach Św. wieczornych będziemy ogarniać szczególną modlitwą parafian z poszczególnych ulic by wypraszać u dobrego Boga błogosławieństwo i łaski na cały Nowy Rok. Po tych Mszach Św. będzie możliwość wzięcia okolicznościowego obrazka z modlitwą błogosławieństwa domu i wody święconej, a przy tym będzie możliwość złożenia ofiary kolędowej, które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów remontu kościoła. Zachęcamy wszystkich, by wziąć udział w tej formie kolędowania w naszym kościele o g. 18:00 lub w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym) o g. 17:00.

W tym tygodniu modlitwą ogarniemy parafian z ulic:

          – poniedziałek   Zakopiańska, Prusa, Kopernika.

          – wtorek             Klonowa, Kaszubska, Witosa, Słowiańska, Turystyczna, Rekreacyjna,

                                     Wypoczynkowa, Warmińska, Kurpiowska, Dolnośląska, Leśna.

          – środa               Al. Wojska Polskiego, Krucza, Sarnia, Dziewina.

          – piątek              Pomorska, Podhalańska, Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka, Wileńska,

                                     Lubuska.

Szczegóły i cały plan kolędowania dostępne w gablotach, na stronie internetowej i facebook’u.

3. W środę, 5 stycznia, przypada VI rocznica ingresu bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy Go naszą szczególną modlitwą.

4. W czwartek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary na działalność klasztoru naszych sióstr elżbietanek).

5. W czwartek odbędzie się w zmienionej formie VII Żarski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on w kościele o g. 15:00. Zapraszamy wszystkich do udziału, do wspólnego kolędowania i jak co roku do przebrania się w stroje jasełkowe.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

7. Za tydzień – Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia.

8. Jest jeszcze do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2022, a ofiary złożone za nie są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Żeromskiego i Prusa za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 1 lutego o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wyspiańskiego.

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook