NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

 1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).
 2. Dziś II dzień świąt Bożego Narodzenia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Na każdej Mszy Św. – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków.
 3. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku 2021. Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, które zostaną odprawione o g. 17:00.
 5. W sobotę, pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2022 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 – pozostałe jak w każdą niedzielę.
 6. W tym roku z racji pandemii tzw. Kolęda będzie miała wymiar jak rok temu. Od 3 stycznia, codziennie na Mszach Św. będziemy ogarniać szczególną modlitwą wszystkich parafian by wypraszać u dobrego Boga błogosławieństwo na cały rok. Szczegóły podamy za tydzień.
 7. W przyszłą niedzielę, 2 stycznia, po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego różańca.
 8. Już dziś informujemy, że 6 stycznia odbędzie się w zmienionej formie VII Żarski Orszak Trzech Króli. Szczegóły podamy za tydzień.
 9. Zachęcamy do czytania świątecznych numerów prasy katolickiej, która w cenie 10 zł jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy także do lektury świątecznego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Jest jeszcze do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2022, a ofiary złożone za nie są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.
 10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Żeromskiego i Prusa.
 11. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook