II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

  • Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca na Mszy Św. o g. 9:00.
  • Dzisiaj przypada 4. rocznica ingresu bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego do gorzowskiej katedry. Otoczmy go naszą szczególną modlitwą.
  • Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. 

Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotach i dostępny na naszej stronie internetowej. Od poniedziałku do piątku kolędowanie rozpoczynamy od g. 15:30, w soboty od g. 10:00. 

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

– wtorek   Podhalańska, Karpacka, Sudecka, Bieszczadzka, Artylerzystów 11, 11a, 11b.

– środa   Witosa, Sarnia, Dziewina, Prusa, Kopernika, Artylerzystów 11c, 11d.    

– czwartek   Sportowa, Małopolska, Mazurska, Spacerowa, Podlaska, Wielkopolska, 

  Śródmiejska (daw. Buczka).

– piątek   Pokoju, Kalinowskiego, Ogrodowa.

– sobota   Czecha, Stamma, Pytlasińskiego, Teligi, Modrzewiowa, Akacjowa, Brzozowa, 

  Huculska, Wrocławska 1-15 (bez 14, 14a).

W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

  • W poniedziałek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Jest to święto nakazane. Msze Św. w tym dniu jak w każdą niedzielę, ale nie będzie Mszy Św. o g. 13:15. Taca z uroczystości przeznaczona będzie na działalność misyjną Kościoła. Podczas wszystkich Mszy Św. – błogosławieństwo kredy i kadzidła (ofiary na działalność naszych s. elżbietanek).
  • Jutro rusza V Żarski Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on Mszą Św. o g. 12:00 w naszym kościele, a następnie ulicami naszego miasta przejdziemy pod Ratusz, a stamtąd do parafii Miłosierdzia Bożego, gdzie Królowie złożą dary Świętej Rodzinie. Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) do udziału oraz do przebrania się w stroje jasełkowe. 
  • Za tydzień obchodzić będziemy niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Na Mszy Św. o g. 12:00 dzieci I-komunijne będą odnawiać swoje przyrzeczenia chrzcielne.
  • Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” (po 6 zł) i „Małego Gościa Niedzielnego” (po 5 zł). Są jeszcze do nabycia parafialne kalendarze na 2020 rok. 
  • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego za posprzątanie kościoła, a Msza Św. za nich zostanie odprawiona w środę, 8 stycznia, o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema. 
  • Bóg zapłać za złożone ofiary.
  • Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook