Żarski Orszak

W Uroczystość Objawienia Pańskiego, przeżywaliśmy 5. Żarski Orszak Trzech Króli. Pierwszy raz, gdy go organizowaliśmy zastanawialiśmy się czy projekt się przyjmie. Okazało się, że tłumnie przybyli uczestnicy, chętnie skorzystali z zaproszenia.

Przeszliśmy ulicami naszego miasta z parafii Wniebowzięcia NMP do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, gdzie czekała na nas święta rodzina.

Zatrzymując się pod żarskim ratuszem, królowie zapytali panią Burmistrz o drogę do stajenki, gdzie znajdą Jezusa. Pani Danuta Madej wskazała miejsce i dołączyła do orszaku. Orszak Trzech Króli scala lokalną społeczność. 

Z roku na rok jego kolumna powiększa się. Idą mieszkańcy miasta a także osoby przyjezdne. Ludzie chętnie się przebierają, śpiewają, dzielą radością i dobrym słowem. 

Dla organizatorów – orszak jest ideą, która łączy ludzi, wprawia w dobry nastrój i pokazuje, że nie boimy się publicznie przyznawać do Pana Boga. Dziękujemy władzom naszego miasta pani Burmistrz Danucie Madej i pani wicestaroście Małgorzacie Issel za włączenie się w inicjatywę. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji orszaku. Widzimy się za rok, może w jeszcze większym składzie?

Anna Grin

Facebook