II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
  2. Dzisiaj dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 od g. 9:30 do 12:00 rozprowadzają ozdoby filcowe. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zakup żywności dla potrzebujących i biednych.
  3. Dziś w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. Zapraszamy w imieniu ks. dziekana Tadeusza. 
  4. Dzisiaj na Jasnej Górze odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów, w której bierze udział także nasza młodzież pod opieką ks. wikariusza Marcina.
  5. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę, 19 kwietnia, o g. 19:00 w kościele.
  6. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Sportowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 6 czerwca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej.
  9. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień, wyjątkowo z racji świąt w czwartą niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook