II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 2. Dziś, po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Dzisiaj w parafii Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. W imieniu ks. dziekana Tadeusza zapraszamy.
 4. Dziś na Jasnej Górze odbywa się Diecezjalna Pielgrzymka Maturzystów.
 5. W poniedziałek, 8 kwietnia, przeniesiona liturgicznie uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę, 10 kwietnia, o g. 19:00 w kościele.
 7. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
 8. W przyszłą niedzielę, 14 kwietnia, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.
 9. Za tydzień w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach odbędzie się Koncert Wielkanocny w wykonaniu zespołu „Żar Miłości” oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Żarach. Początek o g. 16:30. Zapraszamy.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. 
 11. Z racji dzisiejszego święta Miłosierdzia Bożego w przedsionku kościoła są do nabycia poświęcone różne obrazki Jezusa Miłosiernego. Złożone dobrowolne ofiary będą przeznaczone na nasz kościół.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema za złożenie ofiary na posprzątania kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 12 czerwca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Tatrzańskiej.
 13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook