III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma świętego.
  2. Od dziś powraca nabożeństwo Godzinek ku czci Niepokalanej Maryi, które będzie odprawiane w każdą niedzielę o g. 8:30.
  3. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
  4. Dziś, w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta zbierają dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.
  5. Dzisiaj w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach o g. 16:30 odbędzie się Koncert Wielkanocny w wykonaniu zespołu „Żar Miłości” oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Żarach. Zapraszamy.
  6. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania:

* grupa starsza (klasy ósme podstawowe i klasy pierwsze średnie) wraz z rodzicami – 

   w środę, 17 kwietnia, o g. 19:00 w salce na plebanii;

* grupa młodsza (klasy siódme podstawowe) – w czwartek, 18 kwietnia, o g. 17:00 w salce 

   na plebanii.

7. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.

8. Z okazji 50-lecia obecności w diecezji Ruchu Światło-Życie, w Lubsku, w sobotę 27 kwietnia, odbędzie się spotkanie dla byłych oazowiczów, kapłanów, animatorów, par Domowego Kościoła. Rozpoczęcie Eucharystią w kościele Nawiedzenia NMP o g. 11:00. Zapisy przez formularz internetowy dostępny na stronie parafii w Lubsku. Zapraszamy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. 

10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pienińskiej, Izerskiej, Karkonoskiej i Świętokrzyskiej.

11. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na prace remontowe przy naszym kościele.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook