II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś, po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Dzisiaj imieniny obchodzi ks. bp Adrian Put. Pamiętajmy o nim w modlitwie.
  3. We wtorek, 7 marca, zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w intencji ks. proboszcza Pawła z okazji jego 60 rocz. urodzin.
  4. W czwartek, 9 marca, przypada 14 rocz. śmierci ks. prałata Tadeusza Demela, długoletniego proboszcza naszej parafii. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. w jego intencji, a po niej udamy się na modlitwę przy jego grobie.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                          będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

6. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

8. W sobotę, 11 marca, o g. 11:00 w naszej parafii rozpocznie się kurs lektorski dla ministrantów naszego dekanatu. Kurs jest dla ministrantów od VII klasy szkoły podstawowej wzwyż.

9. W przyszłą niedzielę, 12 marca, o g. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymko-wycieczki do Hiszpanii i Portugalii.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 5 kwietnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Konopnickiej.  

12. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni. Dziś odbywa się ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

13. Zachęcamy do podarowania 1,5% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a może wiele pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook