I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. We wtorek, 20 lutego, przypada 79 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. s. M. Edelburgis – elżbietanki zastrzelonej przez żołnierza Armii Czerwonej na naszej plebanii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem błogosławionej na Mszy Św. wieczornej, a po niej udamy się na modlitwę przy jej grobie.

3. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

4. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek i piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

6. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 17 marca.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. W przyszłą niedzielę ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

8. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Sienkiewicza za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Krasińskiego i Kraszewskiego. 

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, za ofiary w kopertach na seminarium. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przez członków Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii, zbierane są dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za tydzień ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook