II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  2. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę, 28 lutego, o g. 19:00 w kościele.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa – w piątek wyjątkowo tylko o g. 16:30 dla wszystkich.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca:

* odwiedziny chorych – w piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św.

* w sobotę o g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

6. W piątek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w naszej parafii odbędą się uroczystości pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Zapraszamy na uroczystą Mszę Św. z ceremoniałem wojskowym o g. 18:00, a po niej przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych odbędzie się Apel Pamięci i Salwa Honorowa. Tego dnia o g. 17:15 obok ronda im. rtm. Witolda Pileckiego rozpocznie się wydarzenie organizowane przez Lubuski Okręg Młodzieży Wszechpolskiej, po którym nastąpi przemarsz do naszego kościoła. Zapraszamy do udziału w tych patriotycznych uroczystościach.

7. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu. Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 21 marca. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

9. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Kraszewskiego za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Mickiewicza.

11. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni.  Dziś odbywa się ogólnopolska zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.

12. Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 22/23 marca. Spotkanie organizacyjne w sobotę, 9 marca, po Mszy Św. wieczornej w kościele Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach. Więcej informacji na stronach internetowych EDK i parafii NSPJ w Żarach.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook