III NIEDZIELA ADWENTU NIEDZIELA RADOŚCI – GAUDETE

 1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego od 15 grudnia w kościele maksymalnie będzie mogło przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).
 2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w Roratach – Mszach Św. ku czci Matki Bożej – od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
 3. W poniedziałek, 13 grudnia, przypada 40 rocznica wybuchu stanu wojennego w Polsce. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Ofiarom stanu wojennego. Zapal światło wolności”, przez zapalenie świecy w oknach naszych domów o g. 19:30. To nawiązanie do gestu św. Jana Pawła II i Ronalda Raegana, którzy w ten sposób wtedy wyrazili swój sprzeciw wobec stanu wojennego.
 4. Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu zaprasza mężczyzn na czuwanie „Adwent po męsku” w najbliższą sobotę, 18 grudnia. Początek o g. 15:00, zakończenie Mszą Św. o g. 18:15.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą żarscy harcerze. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Światło Nadziei”. Płomień z Betlejem będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem wśród nas.
 6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek i sobotę.
 7. Do nabycia jest nasz parafialny kalendarz na 2022 rok, pobłogosławione opłatki wigilijne (w tym roku nie będą roznoszone po domach), sianko pod obrus wigilijny i kartki świąteczne. Te rzeczy można nabywać w sklepiku, w przedsionku kościoła i zakrystii. Złożone ofiary są przeznaczone na spłacanie zadłużenia za remont kościoła.
 8. Zapraszamy do włączenia się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu jeszcze tylko do wtorku, tj. 14 grudnia. Za już złożone dziękujemy.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła: tygodnik „Niedziela” jest w cenie 8 zł, a „Gość Niedzielny” w cenie 6 zł.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery parzyste do torów za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery nieparzyste do torów.
 11. Za wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać. Dziś ofiary składane na tacę są przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów. Za tydzień, jak w każdą III niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook