KONCERT ŚWIĄTECZNY HALINY MLYNKOVEJ

W piątek, 10 grudnia, odbył się w naszej parafii Świąteczny Koncert z udziałem Haliny Mlynkovej z zespołem: Piotr Wrombel – piano, Łukasz Belcyr – gitara, Marcin Drabik skrzypce.

            Organizatorem występu był Żarski Dom Kultury. Dzięki dyrektorowi Łukaszowi Matyjaskowi i pracownikom ŻDK-u, nasza świątynia zalśniła blaskiem jednego z piękniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Wysłuchaliśmy poruszających kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych.

Przed rozpoczęciem koncertu ks. Proboszcz Paweł Konieczny, cytując Antoine de Saint-Exupéry powiedział: „Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: I zwyczaje. I święta rodzinne. I dom pełen wspomnień. Najważniejsze jest, aby żyć dla powrotu” – wyrażając z serca płynącą radość, na widok zgromadzonych w kościele, na cudownym Koncercie Świątecznym. 

Artystka roztkliwiła serca zgromadzonej publiczności. Są takie słowa, po których nie można pohamować wzruszenia, takimi było wspomnienie tych, których już z nami nie ma, którzy trwając po tamtej stronie życia, niczym gwiazdki spadają na choinkę i mimo fizycznej nieobecności – są wśród nas. Na zakończenie występu Halina Mlynkova w duchu miłości złożyła świąteczne życzenia. Dziękujemy tym, dzięki którym mogliśmy gościć piosenkarkę w naszej parafii.

Facebook