III NIEDZIELA ADWENTU NIEDZIELA RADOŚCI GAUDETE

  1. Dzisiaj na Mszy Św. o g. 12:00 zapłonie Betlejemskie Światło Pokoju, które przyniosą żarscy harcerze. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Czyńmy pokój”. Płomień będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem wśród nas.
  2. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami do udziału w ostatnich w tym roku Roratach od poniedziałku do piątku o g. 18:00.
  3. W sobotę, 23 grudnia, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
  4. W przyszłą niedzielę do południa przypada IV Niedziela Adwentu – Msze Św. niedzielne o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15. Obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Natomiast wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. Msze Św. – Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.

5. Za tydzień w poniedziałek, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.

6. Do nabycia są jeszcze świece na stół wigilijny, poświęcone opłatki wigilijne (nie będą one roznoszone), sianko na stół wigilijny, woda święcona, kartki świąteczne i nasz parafialny kalendarz na rok 2024. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary są przeznaczone na nasz kościół.

7. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas akcję wspierania biednych i potrzebujących na święta. Dzięki Waszej dobroci można było wesprzeć ponad 70 potrzebujących osób. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pokoju nr nieparzyste za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 1 marca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego.

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na utrzymania Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, zbierane są przez przedstawicieli Domowego Kościoła i parafii dobrowolne ofiary na nasz kościół.

11. Dzisiaj po Mszach Św. nasi ministranci rozprowadzają wypieczone przez siebie i ich rodziców pierniki, zbierając w ten sposób fundusze na zimowisko, które spędzą w górach z ks. Marcinem.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook