III NIEDZIELA WIELKANOCNA – BIBLIJNA

  1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do osobistej lektury Pisma Św.
  2. W poniedziałek, 24 kwietnia, liturgicznie obchodzona będzie uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. Za tydzień – Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
  4. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  5. W niedzielę za tydzień w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.
  6. 3 maja o g. 17:00 w naszym kościele odbędzie się, organizowany przez Żarski Dom Kultury, Koncert Papieski pt. „Vivat Opera, Vivat Operetka”. Wstęp za okazaniem darmowych wejściówek, które są dostępne w Salonie Wystaw Artystycznych (Rynek 17).
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.
  8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Turystycznej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury.
  9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Z racji świąt, wyjątkowo dziś, w czwartą niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook