III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

3. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub w zakrystii do 28 marca, tj. do Niedzieli Palmowej.

4. We wtorek, 9 marca, przypada 12 rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Demela. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się na modlitwę do grobu.

5. W sobotę, 13 marca, przypada 8 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie prosząc dla Papieża o błog. Boże i owocny pontyfikat.

6. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza wszystkich mężczyzn na spotkanie „Mężczyzn św. Józefa” we wtorek, 9 marca. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 18:00.

7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się w nocy z 26 na 27 marca. Spotkanie organizacyjne w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę, 21 marca po Mszy Św. wieczornej. Szczegóły na plakacie w gablocie.

8. W dniach 12-13 marca w parafii Najśw. Serca Pana Jezusa odbywać się będzie adoracja przy Ikonie Krzyża Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, która w ramach ogólnopolskiej akcji peregrynuje po naszej diecezji. Szczegóły w gablocie.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu oraz do lektury parafialnej gazetki „Wspólnota”.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne.

12, Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

13, Zapraszamy do sklepiku, gdzie od dziś można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

14,. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook