IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. W piątek, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, inaugurująca Rok Rodziny ogłoszony przez papieża Franciszka. Zapraszamy małżonków i rodziny na małżeńską Drogę Krzyżową. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

3. Za tydzień rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach.

4. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub w zakrystii do 28 marca, tj. do Niedzieli Palmowej.

5. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Spotkanie organizacyjne w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa w niedzielę, 21 marca po Mszy Św. wieczornej. Szczegóły w gablocie.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Msze Św. za mieszkańców z tych ulic zostaną odprawione 4 oraz 12 maja o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowa, Teligi, Marusarzówny.

8. Bóg zapłać za złożone ofiary na prace przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne. Za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.

9. Zachęcamy do podarowania 1% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a wiele może pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

10. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook