V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Adam Żygadło. Dziś nauki są głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do środy pół godziny przed każdą Mszą Św. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach. Prosimy o zachowanie obostrzeń sanitarnych i równomierne korzystanie z praktyk rekolekcyjnych. Rekolekcje z naszego kościoła będą także transmitowane przez Telewizję Regionalną Żary każdego dnia o g. 18:00.
  2. W czwartek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie można włączyć się do krucjaty modlitewnej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy od poniedziałku do czwartku.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialną kolonię, odbędzie się w środę o g. 19:00 w kościele. Ze względu na limity osobowe w kościele prosimy by na spotkanie przyszedł jeden z rodziców.

5. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm.

6. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub w zakrystii do 28 marca, tj. do Niedzieli Palmowej.

7. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Spotkanie organizacyjne w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa dziś po Mszy Św. wieczornej. Szczegóły w gablocie.

8. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza w najbliższy wtorek wszystkich panów na spotkanie Wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”. Rozpoczęcie Mszą Św. o g. 18:00.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi, Marusarzówny za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich będzie odprawiona 10 maja o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.

11. Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół i na Seminarium Duchowne. Dziś  przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.

12. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł) oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook