III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie można włączyć się do krucjaty modlitewnej Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy od poniedziałku do piątku. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. W piątek o g. 17:00, w łączności z Ojcem Świętym i w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP oraz bpa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego w naszym kościele odmówimy Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP, a przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji o pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji oraz za Ojczyznę.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                           jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas VII zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę Św. o g. 13:15, a po niej odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

6. Rekolekcje wielkopostne przeżywać będziemy od V Niedzieli Wielkiego Postu, tj. od 3 kwietnia.

7. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza” – w tym roku będzie to rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Ofiary na ten cel można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

8. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.

9. W duchu wielkopostnych postanowień zachęcamy panie i panów oraz młodzież do modlitwy różańcowej. Chętnych wstąpienia do Żywego Różańca prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

10. Organizatorzy „Marszu dla Życia” zapraszają do parafii Miłosierdzia Bożego na Drogę Krzyżową i Mszę Św. w intencji Rodzin. Początek o g. 17:30 w piątek.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Jest do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Na stoliku pod chórem są parafialne kartki z modlitwą św. Jana Pawła II o pokój na świecie. Zachęcamy do modlitwy osobistej w tej intencji. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

12. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sportowej.

13. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, członkowie wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót przy naszej świątyni.

14. W przedsionku kościoła i sklepiku można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).

15. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

16. Na podstawie obecnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego nie obowiązują już limity osób w kościołach. Pozostaje jednak obowiązek zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook