IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU LAETARE

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona w intencji o pokój na Ukrainie, o nawrócenie Rosji oraz za naszą Ojczyznę.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych;

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                           jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

3. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota miesiąca:

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę od g. 17:15 – Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

* w przyszłą niedzielę – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.

4. Za tydzień rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej Mszy Św.; w poniedziałek, wtorek i środę na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest wywieszony w gablotach.

5. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza” – w tym roku będzie to rzutnik do wyświetlania tekstów pieśni. Ofiary na ten cel można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

6. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności (np. ryż, cukier, mleko, konserwy, soczki dla dzieci itp.). Produkty prosimy składać na plebanii. Za już złożone – dziękujemy.

7. W duchu wielkopostnych postanowień zachęcamy panie i panów oraz młodzież do modlitwy różańcowej. Chętnych wstąpienia do Żywego Różańca prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.

8. W czwartek, 31 marca, w kościele Podwyższenia Krzyża Św. o g. 18:30 zostanie odprawiona Msza Św. z modlitwą o uzdrowienie.

9. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Rozpocznie się ona 8 kwietnia (piątek) Mszą Św. o g. 20:00 w kościele Najśw. Serca P. Jezusa w Żarach. Szczegóły w gablocie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, a w niej ciekawy wywiad z inicjatorką powstania pomnika i grobu Dzieci Utraconych na żarskim cmentarzu.

11. Dziękujemy dwóm rodzinom z ul. Sportowej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Turystycznej, Rekreacyjnej, Spacerowej i Wypoczynkowej.

12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

13. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

14. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia od poniedziałku, 28 marca, następuje zniesienie obowiązku zasłania nosa i ust, z wyjątkiem miejsc należących do służby zdrowia.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook