III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Dzisiaj o g. 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymko-wycieczki do Hiszpanii i Portugalii.
  2. W poniedziałek, 13 marca, przypada X rocz. wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana

                         będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych – w środę, 15 marca, o g. 19:00 w kościele.

5. W sobotę, 18 marca – w kościele św. Józefa Oblubieńca w Żarach o g. 11:30 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa. W imieniu ks. proboszcza Janusza – zapraszamy.

6. W duchu wielkopostnych postanowień zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do modlitwy różańcowej, która jest odmawiana w tygodniu przed każdą Mszą Św.

7. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna tylko w poniedziałek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do 11:00.

9. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 30 marca. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Konopnickiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego.  

12. Bóg zapłać za ofiary składane na wspieranie różnych działań: na tacę, w kopertach na seminarium, na misje i na cele remontowe świątyni. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót remontowych przy naszej świątyni.

13. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Spotkanie organizacyjne w kościele Najśw. Serca P. Jezusa w sobotę, 18 marca, po wieczornej Mszy Św. w kościele NSPJ w Żarach. Więcej informacji na stronach internetowych EDK i parafii NSPJ w Żarach oraz na Facebooku.

14. Zachęcamy do podarowania 1,5% swojego podatku na wspieranie pożytecznych działań różnych instytucji (np. Caritas). To nic nie kosztuje, a może wiele pomóc. Wystarczy wpisać w swój PIT odpowiedni numer KRS.

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook