IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

* Droga Krzyżowa – piątki: o g. 16:30 dla dzieci, o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych,

   a o g. 19:00 dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII i VIII.

* Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa

  zbierana jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. W sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Będzie można włączyć się w krucjatę modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy od poniedziałku do niedzieli. W Dzień Świętości Życia zapraszamy na cmentarz komunalny wszystkich tych, których w jakikolwiek sposób dotknęło nieszczęście utraty dziecka (rodziców, rodzeństwo, dziadków) do modlitwy przy Pomniku Dziecka Utraconego o g. 12:00.

3. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne, które głosić będzie ks. Tomasz Sałatka. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej Mszy Św.; od poniedziałku do środy na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest dostępnych w gablotach, na parafialnej stronie internetowej i facebook’u.

5. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Za już złożone – składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań) można składać przy bocznym ołtarzu. Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 30 marca.

7. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. W ich intencji zostanie odprawiona Msza Św. 22 maja o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema.  

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary: na tacę, w kopertach na seminarium, czy na cele remontowe świątyni. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie wykonanych robót remontowych przy naszej świątyni.

10. W przedsionku kościoła można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).

11. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych EDK oraz parafii NSPJ.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook