III NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. W tym roku z racji pandemii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda ma inny wymiar. Przez styczeń codziennie od poniedziałku do piątku na Mszach Św. wieczornych ogarniamy szczególną modlitwą rodziny i mieszkańców z poszczególnych ulic, wypraszając dla nich u dobrego Boga łaski na cały Nowy Rok. Błogosławimy wodę, którą Parafianie sami poświęcą swoje domy (ze względów sanitarnych wodę do poświęcenia prosimy przynieść we własnych pojemnikach). Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu kościoła. Zachęcamy wszystkich, by w miarę możliwości wziąć udział w tej formie kolędowania w naszym kościele o g. 18:00 lub w kościele Podwyższenia Krzyża Św. (dawnym garnizonowym) o g. 17:00.

W tym tygodniu modlitwą ogarniemy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek  Chłopickiego, Pienińska, Świętokrzyska, Dom Dziecka, Izerska, Karkonowska,

                           I Maja 12, 14, 16.

– wtorek            Zakopiańska, Wrocławska, Ogrodowa.

– środa              Bema, Kraszewskiego, Kujawska.

– czwartek        Słowiańska, Turystyczna, Rekreacyjna, Ściegiennego, 11 Listopada, Miła.

– piątek             Marusarzówny, Sosnowa, Letniskowa, Dębowa, Opolska, Mazowiecka,

                           Leszczyńska.

Szczegóły i cały plan kolędowania dostępne w gablotach i w Internecie.

3. W poniedziałek i wtorek odbędą się uroczystości pogrzebowe biskupów Adama Dyczkowskiego i Antoniego Stankiewicza. Wtorkowa Msza Św. pogrzebowa o g. 11:00 będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wielkopolski. Szczegółowy program ceremonii żałobnych dostępny w gablotach i na stronie internetowej parafii. Zapraszamy na Mszę Św. w intencji zmarłych biskupów we wtorek o g. 18:00 do naszego kościoła.

4. W środę, 27 stycznia, przypada 76. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zachęcamy, aby w tym dniu o g. 15:00, czyli w godzinę wyzwolenia obozu, zapalić świecę i pomodlić się za ludzi pomordowanych w obozach zagłady ze wszystkich narodowości i wyznań.

5. Rodziców dzieci I-komunijnych, którzy jeszcze nie odebrali zdjęć z tej uroczystości, zapraszamy  w piątek od g. 16:00 do 17:00 do kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer naszej gazetki „Wspólnota” z dodatkiem „Zdrapki Wielkopostnej”.

8. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Konopnickiej. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka do puszek na wsparcie Chorwacji dotkniętej silnym trzęsieniem ziemi.

10. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook