IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś, w ostatnią niedzielę miesiąca, zapraszamy na Mszę Św. o g. 13:15 w intencji Ojczyzny.
  2. W piątek zakończyliśmy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę, która w tym roku z racji pandemii miała inny wymiar. Dziękujemy za wspólną modlitwę i kolędowanie w kościele, za życzliwość i za złożone ofiary.
  3. Od poniedziałku, 1 lutego, powracamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji od poniedziałku do piątku od Mszy Św. porannej do wieczornej. Prosimy o  zachowanie wymogów sanitarnych (maseczki, dystans).
  4. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Porządek Mszy Św.: o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Jest to zarazem Dzień Życia Konsekrowanego – po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. przed każdą Mszą Św.

* w czwartek – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją

* w sobotę o g. 17:15 – nabożeństwo różańcowe i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru naszej gazetki „Wspólnota” z dodatkiem „Zdrapki Wielkopostnej”, która może być pomocna w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.

7. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema.

8. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić nasze parafialne zobowiązanie. Ofiary można składać na tacę w kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła na stoliku lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone ofiary – Bóg zapłać. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji.

9. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

10. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook