V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Od 1 lutego powróciliśmy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji od poniedziałku do piątku od Mszy Św. porannej do wieczornej. Prosimy o zachowanie wymogów sanitarnych (maseczki, dystans).
  3. W czwartek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Msza Św. wieczorna będzie połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury naszej gazetki „Wspólnota” z dodatkiem „Zdrapki Wielkopostnej”, która może być pomocna w owocnym przeżywaniu Wielkiego Postu.
  5. Dziękujemy za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Chłopickiego i Bema. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Tatrzańskiej.
  6. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić nasze parafialne zobowiązanie. Ofiary można składać na tacę w kopertach, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła na stoliku lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone ofiary – Bóg zapłać. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji.
  7. Zapraszamy do sklepiku, do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  8. Przypominamy, że w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób, o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook