III NIEDZIELA ZWYKŁA – SŁOWA BOŻEGO

  1. Dziś przypada 37. rocznica tragicznej śmierci Sługi Bożego Bpa Wilhelma Pluty.
  2. Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek  Sosnowa, Letniskowa, Dębowa, Tenisowa, Żwirki i Wigury, I Maja 6 kl. IV-V.

– wtorek            Kaszubska.

– środa              Zakopiańska (bez 5B).

– czwartek        Zakopiańska 5B, Marusarzówny.

– piątek             Sportowa.

– sobota            Pomorska.

Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotach oraz dostępny na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u . Kolędowanie rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od g. 15:30, w soboty od g. 10:00.

3. W trakcie kolędy kancelaria będzie nieczynna. W sprawach bieżących prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

4. W piątek, 27 stycznia, przypada 78. rocznica wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Zapraszamy, aby tego dnia o g. 15:00, czyli w godzinę wyzwolenia obozu, zapalić świecę i pomodlić się za pomordowanych w obozach zagłady ze wszystkich narodowości i wyznań.

5. W sobotę, 28 stycznia, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.

6. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.

7. Nabożeństwo do św. Rity odbędzie się za tydzień w niedzielę o g. 17:00 w kościele św. Józefa.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer gazetki parafialnej „Wspólnota”.

9. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Wyspiańskiego za złożone ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 30 marca o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Słowackiego, Kopernika i Boya-Żeleńskiego.  

10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugali (w programie m. in. Santiago de Compostela i Fatima) w terminie od 7 do 15 maja. Cały program jest wywieszony w gablotach. Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook