IV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dziś Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  2. Trwają Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców z ulic:

– poniedziałek  Żeromskiego, Opolska, Mazowiecka, Leszczyńska.

– wtorek            Kujawska.

– środa              Sarnia, Dziewina, Dąbrowskiego.

– czwartek        Reymonta, Łokietka, Słowackiego, Boya-Żeleńskiego.

– piątek             Turystyczna, Rekreacyjna, Chłopickiego.

– sobota            Kusocińskiego, Sienkiewicza, Nałkowskiej, Szpitalna.

Plan odwiedzin kolędowych jest wywieszony w gablotach oraz dostępny na parafialnej stronie internetowej i Facebook’u . Kolędowanie rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od g. 15:30, w czwartek wyjątkowo rozpoczniemy o g. 14:00, a w sobotę od g. 10:00.

3. W trakcie kolędy kancelaria jest nieczynna. W pilnych sprawach prosimy zgłaszać się w tygodniu po Mszy Św. do zakrystii.

4. W czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Na wszystkich Mszach Św. błogosławieństwo świec. Porządek Mszy Św.: o g. 7:00, 16:30 i 18:00. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego – po Mszach Św. zbiórka do puszek na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

* w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

6. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się w niedzielę, 12 lutego, Mszą Św. o g. 18:00 i potrwa do soboty.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru gazetki parafialnej „Wspólnota”.

8. Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Boya-Żeleńskiego za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy osobom sprzątającym dekoracje świąteczne.  

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugali (w programie m. in. Santiago de Compostela i Fatima) w terminie od 7 do 15 maja. Cały program jest wywieszony w gablotach. Wszelkie szczegóły, informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

12. Rozpoczęły się ferie zimowe. Życzymy dzieciom i młodzieży dobrego, owocnego i bezpiecznego wypoczynku. Zachęcamy do skorzystania z oferty na ferie jakie przygotowane zostały przez miasto. Szczegóły na plakatach wywieszonych na mieście i w naszej gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook