PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO HISZPANII I PORTUGALII

PROPOZYCJA PROGRAMU PIELGRZYMKI PO PÓŁWYSPIE IBERYJSKIM (9 DNI)

Odwiedzamy między innymi  miasta:

Madryt, Avila, Segowia, Santiago de Compostela, Fatima, Lizbona, Sewilla, Kordoba oraz Toledo

Opiekun z Parafii : 

ks. Marcin Marciniak

ul. 11 Listopada 30

68-200 Żary

m.mar@interia.pl

tel. 792 495 788

ŚWIADCZENIA:

– autokar z klimatyzacją

– przelot samolotem

– obsługę pilota ze znajomością trasy

   i obiektów zwiedzanych;

– noclegi w hotelach klasy

  turystycznej *** pokoje 2 lub 3

   osobowe (do pokoju

   jednoosobowego dopłata 320,-€) ;

– ubezpieczenie NNW (następstw

   nieszczęśliwych wypadków) i KL

   (koszty leczenia).

– wyżywienie: śniadanie od 2 do 9

   dnia, posiłki wieczorne od 1 do 8

   dnia.

Uwaga! Wstępy opłaca uczestnik jeżeli  z  nich korzysta

Termin wyjazdu:  

07.05.2023 – 15.05.2023

Cena: 2150,00 PLN + 580,00 Euro

PROGRAM

Dzień 1
2.00 – zbiórka uczestników wyjazdu i następnie przejazd na lotnisko w Berlinie, skąd o godzinie 7.10 nastąpi wylot do Madrytu – stolicy Hiszpanii. Po przylocie do Madrytu zwiedzanie miasta w formie spaceru od Placu Hiszpańskiego do Puerta del Sol, a następnie zakwaterowanie w hotelu w okolicach Segowii.  
Dzień 2
Segowia to miasto, którego starówka oraz słynny akwedukt z czasów rzymskich znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO. My odbędziemy spacer po tej Starówce, a następnie udamy się na nocleg w okolice Santiago de Compostela.  
Dzień 3
Po śniadaniu udamy się do Santiago de Compostela. Według legendy miasto to powstało dzięki biskupowi Irii, który doprowadzony przez gwiazdę na pewne pole (z łaciny campus stellae – to pole gwiazdy, stąd nazwa miasta), odkrył tu ok. 830 grób św. Jakuba Starszego apostoła. W roku 896 król Asturii Alfons II Wielki wybudował nad grobem bazylikę. Tak jak miliony pielgrzymów poprzez stulecia tego Sanktuarium, my także nawiedzimy grób Św. Jakuba i będziemy spacerować po uliczkach tego przepięknego galicyjskiego miasta. W godzinach popołudniowych udamy się do Fatimy. Tego dnia planowany jest udział w modlitwie różańcowej i procesji Maryjnej. Nocleg w Fatimie.  
Dzień 4
Pobyt w Fatimie – miejscu kultu Maryjnego – celu pielgrzymek z całego świata. Przewidziany jest także czas do osobistego wykorzystania. Tego dnia dla chętnych istnieje możliwość udziału w modlitwie różańcowej oraz procesji ze świecami.  
Dzień 5
Tego dnia odbędziemy wycieczkę do miejscowości Batalha słynącej z bitwy w 1385 r. Odwiedzimy tam Opactwo Matki Bożej Zwycięskiej wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Opactwo to jest symbolem dumy narodowej Portugalczyków i demonstracją potęgi tronu Portugalii. Następnie udamy się do Alcobaca, w której zwiedzimy klasztor Santa Maria także wpisany na listę UNESCO. Stąd przejedziemy do Nazare. Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. W mieście tym zaplanowany jest czas na plażowanie. Powrót do Fatimy.  
Dzień 6
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Lizbony. Lizbona to piękne miasto o specyficznej atmosferze, w którym zobaczymy: Katedrę oraz miejsce, gdzie stał rodzinny dom Św. Antoniego, Plac Dos Restauradoras oraz pomnik w Belem wzniesiony w 1966 dla upamiętnienia zasług Henryka Żeglarza. Na nocleg udamy się w okolice Meridy.  
Dzień 7
Po śniadaniu planowany jest wyjazd do Sewilli. W Sewilli zobaczymy między innymi: Katedrę (wstęp około 12€), Wieżę Giralda, Ratusz, dzielnicę Santa Cruz, Alkazar (zewnątrz) oraz obiekty wystawy Ibero-Amerykańskiej. Noc spędzimy w okolicach Kordoby.  
Dzień 8
Po śniadaniu udamy się do Kordoby (kiedyś największego miasta Europy). Podczas naszego zwiedzania Kordoby zobaczymy między innymi: Mezquita Catedral – chyba  najwspanialszy na świecie przykład arabskiej sztuki budowlanej (wstęp około 12€), Pałac Biskupi oraz Ulicę Kwiatów. Na nocleg udamy się w okolice Toledo.  
Dzień 9
Tego dnia udamy się na lotnisko w Madrycie, skąd odlecimy do Berlina. Po wylądowaniu przejazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego. Zakończenie wyjazdu.    

UWAGA! wymagany dokument na wyjazd to paszport lub dowód osobisty. Dokument tożsamości musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki,msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć od kosztów rezygnacji  z wyjazdu – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić przed podpisaniem umowy, program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,ilość uczestników jest ograniczona,godziny odlotów mogą ulec zmianie,ceny wstępów mogą ulec zmianie. minimalna liczba uczestników: 40

ORGANIZATOR :          
„AnDa”  Radosław Bajon                  
63-910 Miejska Górka                           
Ul. Rynek 25                      
Tel.:  608 300 462                   
e-mail: anda@hot.pl
 
 
Facebook