V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Wczoraj zakończyliśmy w parafii Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolęda. Przez 29 dni kolędowania odwiedziliśmy 1250 domów. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie nas w swoich domach, okazaną życzliwość, ciekawe spotkania i rozmowy oraz za złożone ofiary. W poniedziałek – kolęda uzupełniająca dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie – można zgłaszać się w zakrystii.

2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. W sobotę, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypadać będzie Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy chorych na ciele i duszy na Mszę Św. wieczorną, która zostanie odprawiona z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła.

4. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w piątek i w sobotę.

5. W czwartek, 9 lutego, w par. św. Józefa Oblubieńca o g. 18:00 zostanie odprawiona Msza Św. za zakochanych i pragnących kochać prawdziwą miłością z wprowadzeniem relikwii św. Walentego, patrona zakochanych. Po Mszy Św. błogosławieństwo relikwiami św. Walentego.

6. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się w niedzielę, 12 lutego, Mszą Św. o g. 18:00 i potrwa do soboty.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz do lektury gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

8. Dziękujemy osobom sprzątającym dekoracje świąteczne za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Sienkiewicza.  

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook