IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Z racji epidemii, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 60 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Dziś w ramach duchowego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia przeżywamy Adwentowy Dzień Skupienia. Nauki na wszystkich Mszach Św. głosi ks. Jan Romaniuk.  
 3. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu od g. 17:00 do 18:00, w czasie której będzie okazja przystąpienia do sakramentu spowiedzi św.
 4. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku Roratach od poniedziałku do środy o g. 18:00. Tych którzy z racji pandemii nie uczestniczą w kościele, zachęcamy do udziału w roratach w internecie. Szczegóły w gablocie oraz na parafialnym facebook’u i stronie internetowej.
 5. W czwartek – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00. To dzień imienin Bpa Seniora Adama Dyczkowskiego.
 6. Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Tych, którzy nie zmieszczą się w kościele z racji limitów, zachęcamy do uczestnictwa przed kościołem i wejściem bocznym, gdzie także będzie udzielana komunia św. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.
 7. W piątek, 25 grudnia, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.
 8. W sobotę, 26 grudnia, II dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 9. W sobotę nie będzie nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 10. W przyszłą niedzielę, 27 grudnia – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 11. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Już dziś zachęcamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, która ukaże się w święta.
 13. W tym roku nie będą roznoszone opłatki wigilijne po domach. Dlatego pobłogosławione opłatki wigilijne, a także nasz parafialny kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł, można nabywać tylko w przedsionku kościoła i w sklepiku. Ofiary złożone za opłatki i kalendarze są przeznaczone na pokrycie kosztów remontu naszej świątyni.
 14. Dziękujemy za ofiarę na posprzątanie kościoła mieszkańcom z ul. Boya Żeleńskiego. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sienkiewicza.
 15. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na pokrycie kosztów remontowych naszej świątyni, których zostało jeszcze ok. 400 tys. zł.
 16. Zapraszamy do sklepiku (m.in. ładne i tanie kartki świąteczne), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 17. W dniach 20 – 23 grudnia będą transmitowane w TVP 3 Gorzów Wlkp. diecezjalne rekolekcje adwentowe. Temat rekolekcji: „Wierzę w Kościół”. Transmisje Mszy Św. z naukami: w niedzielę o g. 10:30 i od poniedziałku do środy o g. 19:00. Nauki głosić będzie ks. prof. Andrzej Draguła.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook