IV NIEDZIELA ADWENTU

  1. Dzisiaj do południa przypada IV Niedziela Adwentu – Msze Św. niedzielne o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15. Obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. Natomiast wieczorem – Wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do zachowania tradycji wieczerzy wigilijnej oraz postu jakościowego przez cały dzień. Msze Św. – Pasterki będą odprawione o g. 22:00 i 24:00. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Matki i Dziecka im. Bpa Wilhelma Pluty.

2. Jutro, 25 grudnia – uroczystość Narodzenia Pańskiego, nie będzie Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.

3. Od zeszłej niedzieli w naszym kościele jest obecne Betlejemskie Światło Pokoju. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem: „Czyńmy pokój.” Płomień z Betlejem będzie płonął w naszej świątyni do pasterek. Zachęcamy do zabrania światła, by na wigilijnym stole stał się żywą częścią Betlejem pośród nas.

4. W piątek, 29 grudnia, w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Dlatego tego dnia nie będzie Mszy Św. wieczornej. Intencja z piątku wieczora zostanie odprawiona w czwartek, 28 grudnia, o g. 18:00.

5. Do nabycia są jeszcze poświęcone opłatki wigilijne, sianko na stół wigilijny, woda święcona i nasz parafialny kalendarz na rok 2024. Te rzeczy można nabywać w przedsionku kościoła i w sklepiku, a ofiary są przeznaczone na nasz kościół.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” – 12 zł, „Gościa Niedzielnego” – 15 zł. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców.

8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

9. Dziś po Mszach Św. nasi ministranci rozprowadzają wypieczone przez siebie i ich rodziców pierniki, zbierając w ten sposób fundusze na zimowisko, które spędzą w górach z ks. Marcinem.

10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook