UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego.
 2. We wtorek, 26 grudnia – II dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 3. W piątek, 29 grudnia, w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Dlatego tego dnia nie będzie Mszy Św. wieczornej. Intencja z piątku wieczora zostanie odprawiona w czwartek, 28 grudnia, o g. 18:00.
 4. W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Na wszystkich Mszach Św. – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin.
 5. Za tydzień w niedzielę ostatni dzień Roku Pańskiego 2023. Msze Św. jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy Św. wieczornej, która zostanie odprawiona o g. 17:00 i będzie połączona z nabożeństwem na zakończenie Starego Roku.
 6. Za tydzień w poniedziałek – pierwszy dzień Nowego Roku 2024 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 – pozostałe jak w każdą niedzielę.
 7. Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę rozpoczniemy w naszej parafii 2 stycznia. Szczegóły podamy za tydzień.
 8. Już dziś informujemy, że 6 stycznia odbędzie się IX Żarski Orszak Trzech Króli. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania świątecznych numerów prasy katolickiej: „Niedzieli” – 12 zł, „Gościa Niedzielnego” – 15zł. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”. Do nabycia w sklepiku lub zakrystii jest jeszcze nasz parafialny kalendarz na rok 2024.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców.
 11. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook