IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Żary, dn. 12 maja 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Dziś na Mszy Św. o g. 12:00, dzieci z klas IV obchodzą uroczystość I Rocz. Pierwszej Komunii Św.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 4. W poniedziałek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
 5. W ostatnią niedzielę maja, tj. 26 maja, odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii. Za już przekazane – dziękujemy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”.
 7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wielkopolskiej, Małopolskiej, Podlaskiej i Mazurskiej za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej.
 8. Burmistrz Miasta Żary, Państwo Dietrich z USA, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej zapraszają na koncert amerykańskiego chóru CEDARVILLE z Ohio dedykowany śp. ks. Janowi Poźniakowi. Koncert odbędzie się dziś o g. 19:00 w kościele Najśw. Serca P. Jezusa w ramach trasy koncertowej VON PROMNITZ TOUR. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!
 9. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierać będą dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 10. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 11. Prosimy rodziców o zwrot wypełnionych kart na kolonię letnią dla dzieci organizowaną przez naszą parafię w Długopolu Zdroju w dolinie kłodzkiej.
 12. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
 13. Organizowana jest pielgrzymki do Medjugorie w terminach: 21.06. – 01.07. i 28.07. – 07.08.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook