IV NIEDZIELA WIELKANOCNA DOBREGO PASTERZA

 1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
 2. Dzisiaj Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 3. W ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei”, wolontariusze żarskiego Hospicjum św. Brata Alberta zbierają dziś dobrowolne ofiary do puszek, dzięki którym podopieczni i ich bliscy mogą korzystać z nieodpłatnej opieki hospicyjnej.
 4. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W tygodniu będą odprawiane o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec będzie odmawiany o g. 17:00.
 5. We wtorek, 2 maja, obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wywieśmy polskie flagi – znak naszej przynależności narodowej.
 6. W środę, 3 maja, uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski i narodowe święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze Św. będą odprawione o g. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 13:15. Nie będzie Mszy Św. wieczornej.
 7. W ramach miejskich obchodów święta Konstytucji 3 Maja w par. Najśw. Serca P. Jezusa o g. 11:30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz mieszkańców miasta Żary.
 8. 3 maja, o g. 17:00 w naszym kościele odbędzie się, organizowany przez Żarski Dom Kultury, Koncert Papieski pt. „Vivat Opera, Vivat Operetka”. Wstęp za okazaniem darmowych wejściówek, które są jeszcze dostępne w Salonie Wystaw Artystycznych (Rynek 17).
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

 1. W ostatnią niedzielę maja, tj. 28 maja, odbędzie się nasz parafialny festyn. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 2. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz najnowszego numeru gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.
 3. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi i Marusarzówny.
 4. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 5. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook