V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
  2. W poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  3. W czwartek, 11 maja, przypada wspomnienie bł. s. M. Edelburgis – naszej męczenniczki – i jej IX Towarzyszek. Zapraszamy na wieczorną Mszę Św. do wspólnej modlitwy za ich pośrednictwem, a po niej udamy się na modlitwę przy jej grobie.
  4. W sobotę, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
  5. Przypominamy dzieciom, podchodzącym w czasie komunii św. do błogosławieństwa, o trzymaniu palca na ustach, natomiast dorosłym przyjmującym komunię św. na rękę, że należy komunię św. przyjąć bezpośrednio przy kapłanie.
  6. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do 21 maja. Będziemy też wdzięczni za ofiarowane ciasta, ale to bezpośrednio przed festynem.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Są jeszcze dostępne egzemplarze gazetki parafialnej „Wspólnota”.
  8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi i Marusarzówny za złożenie ofiar na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Stamma i Pytlasińskiego.
  9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook